Porozmawiajmy o jakości...!

BAZA WIEDZY

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

PPAP

PAPP jest procesem, polegającym na zatwierdzaniu części do produkcji i najczęściej odnosi się do branży motoryzacyjnej. Każdy komponent musi uzyskać od klientów zgodę na produkcję, co jest tożsame z tym, że jest zgodny z wymaganiami klientów. PAPP przebiega zgodnie z dokumentacją w skład, której wchodzi plan kontroli, analiza wyników pomiarów w porównaniu z dokumentacją techniczną, DFMEA czy też PFMEA.


PPAP ma na celu określenie, czy wszystkie wymagania klienta dotyczące projektowania przez inżynierów czy też wymagania ujęte w specyfikacji zostały w prawidłowy sposób zrozumiane przez dane przedsiębiorstwo. PPAP określa również, czy dane wymagania klientów mogą być zaspokojone przez bieżący proces produkcyjny oraz czy przedsiębiorstwo ma możliwość wyprodukowania określonej serii wyrobów spełniając przy tym wymagania klientów .

Zatwierdzenie PAPP oznacza, że klient uznaje kompetencje danego dostawcy, który wcześniej musiał udowodnić, że wszystkie wymagania techniczne klienta zostały przez niego dobrze zrozumiane i będą miały przełożenie w praktyce. Aby, jednak zatwierdzenie PAPP było możliwe dostawca jest zobowiązany do przedłożenia określonych dowodów klientom. Dowody te muszą być przygotowane na podstawie partii produkcyjnej o znaczących rozmiarach.

Cały proces PAPP nastawiony jest na uzyskanie zatwierdzenia danego produktu przez klientów i włączenie go do procesu produkcyjnego. W praktyce może, jednak okazać się, że dany wyrób uzyska status częściowo zatwierdzony lub też odrzucony.

Komentarze   

0 # Krystian 2016-01-06 10:58
Interesowały by mnie zagadnienia z APQP i PPAP, jakby ktoś miał coś ciekawego to proszę o linka (choć nie wiem czy na forum można takowego dawać)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Maciej 2016-01-08 11:51
Czy pojawi się artykuł na temat PPAP?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Studia podyplomowe Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie

Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Zarządzania

Praktyki i staże w TRI

TRI

Zapraszamy na staże

Praktyki i staże

 

Chcesz aby tutaj znalazła się Twoja reklama.

Skontaktuj się z nami!!!

 

Praca

Zdobądź etat w TRI, wolne stanowiska czekają na Ciebie

Nowa norma ISO 9001 2015 | Lean manufacturing | Techniki TQM

Business Excellence - for professionals