Porozmawiajmy o jakości...!

BAZA WIEDZY

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Philip B. Crosby (1926-2001)- amerykański przedsiębiorca, pracował nad jakością 40 lat, wiedze zdobył pokonując kolejne stopnie zawodowej hierarchii. Absolwent Western Reserve University, służył w marynarce wojennej podczas II wojny światowej i ponownie podczas wojny koreańskiej, w międzyczasie ukończył studia w College of Ohio Podiatric Medicine.

Karierę zawodową zaczął jako inspektor jakości w firmach Crosley od 1952-1955, następnie pracował w Bendig Mishawaka od 1955-1957, Martin- Marietta od 1957- 1965 oraz ITT w latach 1965-1979, gdzie pełnił funkcję vice prezesa i dyrektora jakości.

Ph. Crosby zasadę „zero defektów” sformułował na początku lat 60. XX w. Oznacza ona pracę bezusterkową w organizacji, która wynika z profesjonalizmu, rzetelności i etycznej postawy całego zespołu. Koncepcja „zero defektów” jest częścią czterech „pewników jakości”. Metoda zero defektów zastosowana została po raz pierwszy w przemyśle zbrojeniowym, gdzie doskonale się sprawdziła. Później została spopularyzowana w cywilnych gałęziach przemysłu. Dała początek szeregowi metod łączących zasady zarządzania i statystykę. Za opracowanie i wdrożenie koncepcji „zero defektów” w 1964 roku Ministerstwo Obrony przyznało mu Distinguished Civilian Service Medal.

Crosby opracował także 14 etapowy program budowy systemu doskonalenia jakości. Ujmują one przede wszystkim zaangażowanie kierownictwa w rozwiązywanie problemów jakości i sposób ich rozwiązania. Crosby uważał, że kadra kierownicza powinna stosować się do następujących zasad: słuchania, współpracy, pomocy, uczenia się, kierowania i przewodzenia.

Crosby autorem 13 książek na temat jakości, które zostały przetłumaczone na 17 języków i sprzedane w milionach egzemplarzy. W roku 1979 P. Crosby wydał książkę pt. Jakość jest za darmo gdzie przedstawił istotę podejścia do zarządzania jakością, polegającą na określeniu i wyjaśnieniu 14 kroków procesu doskonalenia. Ponad to w 1979r. założył firmę szkoleniowo doradczą Philip Crosby Associate.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Studia podyplomowe Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie

Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Zarządzania

Praktyki i staże w TRI

TRI

Zapraszamy na staże

Praktyki i staże

 

Chcesz aby tutaj znalazła się Twoja reklama.

Skontaktuj się z nami!!!

 

Praca

Zdobądź etat w TRI, wolne stanowiska czekają na Ciebie

Nowa norma ISO 9001 2015 | Lean manufacturing | Techniki TQM

Business Excellence - for professionals