Porozmawiajmy o jakości...!

BAZA WIEDZY

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mapowanie Strumienia Wartości (Value Stream Mapping) jest to narzędzie zapoczątkowane w Toyota Production System. Przy pomocy tego narzędzi można przedstawić trzy podstawowe strumienie wartości występujące w organizacjach: Przepływ informacji, przepływ materiałów i przepływ Procesu/ludzi.

Mapowanie strumienia jakości jest narzędziem wizualizacyjnym obrazuje przepływ informacji od klienta, przez administrację po dostawcę, wewnętrzne procesy produkcyjne i logistyczne. Służy do przedstawienia stanu obecnego systemu oraz zaprojektowania stanu przyszłego.

Zastosowanie VSM pozwala zdefiniować straty w procesie oraz ułatwia podjęcie decyzji związanej z optymalizacją procesu. Mapowanie strumienia wartości jest narzędziem uniwersalnym ponieważ zawiera wszystkie elementy w strumieniu wartości.

Metoda ta może być stosowana zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych jak i usługowych. Dzięki zastosowaniu mapowania strumienia wartości, organizacja potrafi zidentyfikować marnotrawstwa, a następnie zaprojektować sposób na ich zredukowanie, ograniczenie lub całkowitą eliminację.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Studia podyplomowe Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie

Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Zarządzania

 

Chcesz aby tutaj znalazła się Twoja reklama.

Skontaktuj się z nami!!!

 

Praca

Zdobądź etat w TRI, wolne stanowiska czekają na Ciebie

Nowa norma ISO 9001 2015 | Lean manufacturing | Techniki TQM

Business Excellence - for professionals